Geoblog.pl    Kuba1234    Podróże    2012 Singapur, Malezja, Tajlandia- relacja    Cameron, plantacje herbat

Cameron, plantacje herbat

Malezja
Malezja, Tanah Rata

Ode mnie tylko tyle, że rano był „malezyjski mróz” rano 17stopni! Wieczorem dodatkowo ulewa, ale wycieczka super!

{@ Basi} Noc kosmiczna w naszym maleńkim „przedziale kolejowym” – hostel jest mega klimatyczny, ale każdy odgłos dociera do nas przez…hmmm…dziurę w ścianie? okno na korytarz, ale bez szyby, z żaluzja i zasłonką tylko. Głośno do późna w nocy, rano od 5.00 też nie lepiej…Po tradycyjnie hinduskim śniadanku jedziemy busem z naszego hostelu (40RM 5h wycieczka) na wzgórza herbaciane…w szalonym pędzie po przerażających serpentynach pniemy się w górę…nawet przepaści i mijanki z innymi autami nie stresują, tak bardzo jesteśmy oczarowani tym co widzimy…przepiękne dywany puszystej zieleni na zboczach gór, w kilkunastu odcieniach zieleni, w specyficznym świetle poranka…i dżungla oczywiście wszechobecna jak wszędzie tutaj. Nasz K.O.-wiec sympatyczny, opowiada to co ma opowiedzieć, na przystankach na zboczach, kiedy my miętolimy świeże listki herbaty i cieszymy się jak dzieci z widoków dookoła. Opisuje sposoby zbierania herbaty, jakieś kosmiczne liczby hektarów upraw…Ciekawe, że tu w Cameron tylko czarną herbatę robią, nie ma zielonej. Podobno nie te warunki klimatyczne…Na jednej z plantacji dłuższy postój, już sami nie wiemy, które miejsce jest „to najpiękniejsze”. Odwiedzamy starą fabrykę herbaty – gdzie przygotowują ją do wysłania do KL do pakowania i dalszej drogi. Po drodze jeszcze na wieżę widokową na prawie 2500m, i znowu te widoki wyłaniające się odcinkami z chmur…Krótki trekking przez dżunglę – z Kubą osobny zrobiliśmy, bo reszta poszła na dłuższy spacerek. Jakieś jeszcze plantacje truskawek – no, truskawki jak truskawki, soczek był pyszny…A, i jeszcze farma motyli i robali wszelakich, z wężami, skorpionami i…nie wiedzieć czemu…królikami (!?). Motyle bajkowe, było ich tak dużo, siadały na ubraniach, na wyciągniętych dłoniach – niektóre wielkości takiej dłoni właśnie, w locie wyglądały jak małe ptaki. Głodni i nieco zmęczeni wracamy do hostelu, teraz plany na jutro – dalej na pólnoc.

DANA
DANA - 2012-01-28 17:14
to te zdjecia z motylkami jak dlonie zobacze po moim powrocie z egiptu :) DANA

M
M - 2012-01-28 21:26
Właśnie przyjmujemy zakłady - kiedy wylądujecie w Tajlandii. :) Sądząc po kierunku i tempie nastąpi to niebawem. pozdrawiamy, pilnie śledząc Wasze losy. Jesteśmy ciekawi kto wpadł na pomysł handlu Złotymi Myślami (mamy swoje typy). Czekamy jak wszyscy na zdjęcia!!!

jarecki
jarecki - 2012-01-29 13:56
Czyżby złote piaski i lazurowa woda były tuż tuż. Też obstawiam, że nastąpi to niebawem. U nas nadal - 13 stopni. Grzejcie kości, ładujcie baterie, bo w PL prawdziwa zima. Czekamy na zdjęcia.

tata E
tata E - 2012-01-29 21:25
wedruje razem z wami...i trzymam kciuki za wszystko

jarecki
jarecki - 2012-01-30 15:23
Od dwóch dni brak nowych wieści. Gdzie się podziewacie?

dana
dana - 2012-01-31 13:10
wlasnie ? gdzie jestescie ?Do zobaczenia za tydzien:)

Kuba1234
Basia i Kuba Sz.